≫

Bravo za Čukarički! Brđani odigrali egal sa liderom norveškog prvenstva

Lep rezultat nose Brđani iz Skandinavije, Birmančević "pocrveneo" u samoj završnici

• 14
NEMANJA BELIC Foto: MN Press

Fudbaleri Čukaričkog odigrali su bez golova u Moldeu, u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, protiv istoimenog norveškog tima, trenutog lidera "Eliteserie", pa će za sedam dana na Banovom Brdu imati lepu priliku da "skinu skalp" favorizovanom rivalu.

U tom meču igraće oslabljeni za Veljka Birmančevića, koji je ušao u igruu 84. minutu, pa za kratko vreme zaradio dva žuta kartona.

Molde - Čukarički 0:0

Molde (4-2-3-1): Kraninks – Haraldsejd, Bjernbak, Foren, Haugen – Aursnes, Husain – Hestad, Volf Ejkrem (od 77. Sjelstad), Omoiđuanfo – Džejms (od 66. Boli)

Čukarički (4-2-3-1): Belić – Ćirković, Šapić, Puškarić, Bogosavac – Kovač (od 84. Aleksić), Docić – Ovusu, Stojanović (od 62. Birmančević), Đorđević – Tedić.

Pre bilo kakve dublje analize igre oba tima, konstatacija koja se nameće je impresivna partija golmana Brđana Nemanje Belića - junaka utakmice!

Veliku partiju odigrao je čuvar mreže tima Aleksandra Veselinovića, možda i najbolju u karijeri. Spustio je rampu ispred svoje mreže i do ludila dovodio napadače Moldea. "Zujalo" je u jednom periodu igre u prvom delu u šesnaestercu Čukaričana, čak tri velike šanse imali su igrači norveškog tima, ali je sva tri puta Belić bio izvanredan, nesavladiv!

Prvo je ukrotio udarac levom krilu Ohiju Omoidžuanfu, zatim Ejriku Hestadu, a onda i kapitenu Norvežana Magnusu Volfu Ejkremu. "Mirisalo" je na gol u tim trenucima, međutim odbranili suse gosti i odneli na poluvreme ohrabrujućih 0:0.

Tek u nastavku jhe srpski superligaš došao do daha, Tedić do lopti i do prvogudarca u gol rivala, ipak nedovoljno preciznog da se savlada golman Moldea.

Nije bilo previše uzbuđenja do petnaestak minuta do kraja, mada je Molde sve vreme diktirao igru, a onda je usledio najjači udar ka Beliću. U 76. minutu vadio je loptu iz ugla, pet minuta kasnije paradom je odbio udarac Omoidžuenfa...

Igrači Moldea bili su u čudu, navijači u neverici, zapamtiće dobro Nemanju Belića.