≫

Lalatović osvojio Bagdalu, Vojvodina stala uz rame Zvezdi i TSC-u (VIDEO)

Lep početak za "Lale" u novoj sezoni

• 7

Vojvodina je upisala i drugu pobedu u novoj sezoni Superlige, i to na posebnom mestu za Nenada Lalatovića, u Kruševcu, gde su "Lale" slavile 2:0 (0:0) golovima Đuričina i Zukića.

Novosađani su se tako pridružili Zvezdi i TSC-u na čelu tabele sa maksimalnih šest bodova, dok je tim trenera Predraga Rogana ostao na "nuli" nakon dve runde šampionata.

Nakon trijumfa u prvom kolu nad Mačvom (3:1), uz dva gola Matića, Voša je sa mnogo samopouzdanja tražila bodove pod Bagdalom. Pravi taktički rat vodio se u prvom poluvremenu, bez mnogo šansi na obe strane, a sve vredno pomena dogodilo se u nastavku meča.

Kruševačka publika je videla borben, pravi takmičarski fudbal po novoj podlozi koja deluje kao najfiniji tepih naspram oranice iz minulih sezona, pa su igrači oba tima imali sve preduslove da razviju kvalitetnu igru.

Vojvodina je povela u 49. minutu, a Đuričin je bio inspirisan u trenutku - raspalio je po lopti na odbitak posle kornera Drinčića, skinuo kišnicu sa daljeg gornjeg ćoška golmana Napretka.

Napredak nije imao kud posle primljenog gola, drugi poraz je bio "na vidiku", bacili su sve karte Roganovi igrači na napad, ali izostala je prava završnica.

Rizičnu igru domaćeg tima "Lale" su u samoj završnici uspele da kazne.

Otvorila se kontra gostiju kroz potpuno razređenu defanzivu Napretka, Zukić je preuzeo odgovornost, sjajnim "lažnjakom" prevario direktnog čuvara, a onda i golmana domaćeg tima preciznim udarcem.