≫

Zeka golom u stilu Kange "pozvao" Zvezdu na megdan: Kopenhagen sa "pola gasa" prošao u 3. kolo

Nije bilo drame na "Parkenu", ali jeste u ostalim mečevima kvalifikacija

• 4
BATE, Rozenborg Foto: Tanjug/AP

Kopenhagen je spreman za dvomeč sa Zvezdom, Danci su potvrdili prolaz u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobedom nad Nju Seintsom i u revanšu (1:0), za ukupnih 3:0.

Nije bilo drame ni u naznakama na "Parkenu", gosti su bili u podređenom položaju gotovo sve vreme, a Solbakenov tim je diktirao ritam i vladao situacijom. U takvoj konstalaciji snaga izrodila se velika prilika za Kipranina Sotiriua iz kategorije stoprocentnih, međutim napadač Kopenhagena kao da je bio iznenađen iznenadnom šansom, pa mu je golman gostiju skinuo zicer.

U nastavku, daleko bolju partiju Danci su konačno materijalizovali preko Zeke, i to kako: bombom sa skoro 30 metara! Lopta je završila u samom ćošku gola Velšana, što se ispostavilo kao dovoljno za "duplu" pobedu favorita.

Kopenhagen je igrao u sastavu: Jonson, Bartolec, Papajanopulos, Nelson, Bengston, Tomsen, Stage, Zeka, Darami, Older Vind, Sotiriu.

Igrali su još Dagim, Holse, Varela.

Fudbaleri Karabaga izbacili su Dendalk sa 3:0 u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto je u prvom meču bilo 1:1.

Irci nisu imali snage na dalekom gostovanju u Azerbejdžanu, već u 12. minutu ih je matirao Romero, Ailton je u 76. presudio, da bi samo pred nadoknadu Romero još jednom našao put do mreže.

Rozenborg je u prvom meču izgubio od BATE Borisova sa 2:1, ali je u Norveškoj trijumfovao sa 2:0 i izbacio Beloruse.

Dugo se čekalo na rasplet, tek u 73. minutu je Heland iz penala najavio preokret, a Soderlund je u 85. iskoristio paniku u redovima BATE Borisova.

Bilo je naših aktera, u poraženom timu su igrali Filipović i Simović kao starteri, a džoker je bio Dubajić. U Rozenborgu, Denić je ceo meč presedeo na klupi.

Prethodno, Zvezda je izbacila HJK iz Finske iako je izgubila sa 2:1, a produžetke je izborio AIK protiv Maribora.

Bilo je prvo 2:1 za Slovence, Šveđani su taj rezultat imali posle 90 minuta revanša, a u produžecima je usledila drama.

AIK je poveo 3:1 preko Elounosija, imao prolaz u rukama, ali je onda usledio šok - gol Maribora u režiji Rumuna Aleksandrua Kretua, za veliko slavlje gostiju.