≫

Vunderkind Partizana driblinzima urnisao Velšane: Evropa će dobro zapamtiti ovo remek-delo (VIDEO)

Filip Stevanović je protiv Konah Kija postao drugi najmlađi strelac u istoriji Partizana

• 33

Fudbaleri Partizana savladali su Konah Ki sa 3:0 i tako overili plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, a ono što je posebno razgalilo srca Grobara, bio je pogodak Filipa Stevanovića, koji je ima 16 godina.

Vunderkind crno-belih je golom u 73. minutu postavio konačan rezultat, a na terenu je bio tek od starta drugog poluvremena.

Posle sjajnog solo prodora i driblinga po levoj strani, Stevanović je uputio precizan šut u donji desni ugao golmana ekipe iz Velsa i tako zatresao mrežu.

I ušao je u istoriju ovim golom, jer je postao drugi najmlađi strelac u istoriji Partizana.

Pogodci Golovi Partizana Filip Stevanović slavi gol ispred južne tribine; Foto: Nikola Tomić

Ispred njega je samo Dušan Vlahović.

Nema sumnje da je Filip Stevanović jedan od najvećih bisera crno-belih i već ga prate mnogi veliki klubovi. Posle ovog gola će ga Evropa dobro upamtiti, a velikani pojačati praćenje njegovih partija.

I trener Savo Milošević čestitao je Stevanoviću na prvencu posle meča i uveren je da će uskoro cela Evropa čuti za bisera crno-belih.

- Čestitam mu na prvom golu, to je velika stvar, sećam se i svog prvog gola. Smatram ga standardnim igračem Partizana. Ubeđen sam da će uskoro cela Evropa čuti za njega i da će ovi golovi postati redovna pojava.

Pogledajte i neke ranije driblinge Filipa Stevanovića, o čemu je Telegraf već pisao: