≫

Liverpul vodio 2:0, pa drhtao u luci: Karijusov duh ušao u Adrijana za veliku dramu u finišu (VIDEO)

Pregrmeli su "Redsi" uz mnogo poteškoća gostovanje Sautemptonu

• 0

Liverpul je upisao još jednu premijerligašku pobedu, sad je "dva od dva" u povoju sezone, ali i te kako se pomučio viceprvak Engleske da dođe do bodova na "Sent Merizu".

Bilo je 2:1 u luci u režiji Manea i Firmina, uz kiks u stilu Lorisa Karijusa, golmana Liverpula Adrijana u 85. minutu.

Bio je to trenutak kada su navijači "Redsa" prizvali iz sećanja neke horor momente koje je izvodio bivši golman, zbog čega je i završio karijeru na "Enfildu", a Španac ih je u subotu popodne podsetio na grehove eks čuvara mreže.

Alisonova zamena je u 85. minutu pacerski kiksnula u predaju lopte, bukvalno je dodao pas do Ingsa, a ovaj iz odbitka pogodio mrežu šokiranog golmana gostujućeg tima.

Do tada sigurno vođstvo Liverpula i pobeda koja je bila izvesna, dovedena je u pitanje, a prava drama usledila je koji minut kasnije kada je Sautempton izveo napad po desnoj strani, i ponovo je Ings bio blizu egzekucije. Imao je gotovo savršenu poziciju, međutim loše je zahvatio loptu, ona mu je prešla preko kopačke i otišla pored stative...

Mnogo sreće u toj situaciji imali su "Redsi", bili su "zreli" za novu kapitulaciju, no Fortuna im je bila naklonjena ovog puta.

Adrianu, ipak, pripadaju i zasluge što je mreža Liverpula ostala odbranjena u prvom poluvremenu, dvaput je fantastično intervenisao i spasio goste, a Sane i Firmino su na drugoj strani sa dva efektna gola postavili stvari na svoje mesto pre dramatične završnice.

Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/Ap