Levandovski het-trikom srušio Nastasićev Šalke! (FOTO)

Bavarci se probudili posle remija na startu

• 3
Germany Soccer Bundesliga Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su kao gosti Šalke u drugom kolu Bundeslige sa 3:0.

Tim našeg Matije Nastasića nije mogao da parira raspoloženom Robertu Levandovskom koji je postigao het-trik i Kingsliju Komanu koji je bio veliki problem za odbranu tima iz Gelzenkirhena.

Koman je u 19. minutu kao vetar prošišao pored Kenija u kaznenom prostoru domaćih i iznudio faul i penal, a siguran izvođač je bio Levandovski za 1:0.

Kao na treningu, Poljak je i u 50. minutu izveo slobodan udarac i duplirao prednost Bavaraca. Za Bajern je u nastavku u igru ušao i Filipe Kutinjo, novo pojačanje iz Barselone.

Brazilac je u 57. minutu zamenio Tomasa Milera i upisao neke od prvih minuta, dok je umesto Gnabrija ušao i Ivan Perišić.

Bajern je pobedu potvrdio u 75. minutu kada je Koman lepo prošao po desnoj strani i onda vratio u sredinu za Levandovskog koji je iz koraka prevario Salifa Sanea i onda šutirao u donji levi ugao gola za konačnih 3:0.

Bajern je posle dva kola na četvrtom mestu sa četiri boda, dok je Šalke 12. sa jednim osvojenim bodom. Prvo mesto drži Borusija Dortmund sa dve pobede iz dva kola.

Stopostotni su posle dva kola još i Frajburg i Bajer iz Leverkuzena.