Dok Zvezda i Partizan odmaraju, Lalatović i Voša pobeđuju i čuvaju prvo mesto!

Novosađani su minimalcem savladali Proleter, pobede su upisali Voždovac i Rad

• 5

Fudbaleri Vojvodine savladali su Proleter i zadržali se na čelu Superlige Srbije sa 16 bodova posle šest kola.

Jedini pogodak za tim Nenada Lalatovića postigao je Ognjen Đuričin u 13. minutu utakmice i već tada rešio meč na gostujućem terenu.

Voždovčani su posle nekoliko pojačanja savladali lučansku Mladost sa 2:0, a strelci su za beogradski sastav bili Aleksandar Jevtić i Stefan Purtić u 43. i 66. minutu meča.

Istim rezultatom je i Rad savladao Mačvu golovima Milana Jagodića i Marka Nikolića u 26. i 91. minutu.

Javor i Napredak su podelili po bod u Ivanjici (2:2). Nikola Petković je doneo rano vođstvo domaćoj ekipi u devetom minutu i tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Tomislav Pajović poravnava pogotkom u 53. minutu susreta, Nikola Kuveljić ponovo vraća prednost na stranu Javora u 65, da bi konačnih 2:2 postavio Igor Ivanović deset minuta pred kraj utakmice.

U subotu je trebalo da budu odigrane još dve utakmice, između Crvene zvezde i Čukaričkog i Partizana i Radnika iz Surdulice, ali su ta dva meča odložena zbog evropskih kvalifikacija "večitih rivala" kojima nije prvi put ove sezone da tokom vikenda odmaraju.

I Zvezda i Partizan do sada imaju po četiri odigrane utakmice, a naredne nedelje ih očekuju odlučujući mečevi za plasman u Ligu šampiona, odnosno Ligu Evrope.