• 0

Fernandez izveo majstoriju kakva se retko viđa za trijumf Selte, Mata tresao mrežu Atletika (VIDEO)

Fudbaleri Selte slavili su u Vigu sa 1:0 protiv Valensije

• 0

Jedini gol za domaći tim protiv Slepih miševa u drugom kolu Primere je postigao Gabrijel Fernandez u 15. minutu.

Jago Aspas je promenio stranu i poslao loptu levo Denisu Suarezu, ovaj je tražio prostor kako da je doturi do Fernandeza i poslao mu je kada je Urugvajac bio leđima okrenut golu.

To mu nije zasmetalo jer se snašao i petom zavrnuo loptu ga golu za 1:0.

Suarez je nakon toga imao šansu da overi trijumf  Selte u nadoknadi ali je promašio penal, pa se pogodak Fernandeza ispostavio dovoljnim za prva tri boda ove sezone.

Posle remija na Santjago Bernabeu gde su Real i Valjadolid odigrali 1:1, viđen je isti rezultat i na Alfonso Perezu gde je Hetafe ugostio Atletik Bilbao.

Gosti su poveli volejem Raula Garsije posle savršenog centaršuta Andera Kape u šestom minutu, a samo šest minuta kasnije postignut je poslednji gol na meču.

Haime Mata je na sličan način iz prve nogom savladao golmana Atletika posle centaršuta Kukua za gol vredan boda.

U toku dana je odigran još jedan meč u kom su Osasuna i Eibar takođe igrali nerešeno, ali bez golova.