Sterling i Aguero terorišu po Engleskoj, Bornmutu ne pomaže ni golčina Vilsona (VIDEO)

Sa Građanima je goleada zagarantovana

• 0
Britain Soccer Premier League

Mančester siti bio je efikasan i na drugom ovosezonskom gostovanju, Građani su lako potukli Bornmut 3:1 za povratak na pobednički kolosek nakon kiksa sa Totenhemom na svom terenu u prethodnoj rundi.

Serhio Aguero je bio čovek odluke za Pepa Gvardiolu, dva puta se našao na pravom mestu, instinktivno, golgeterski odreagovao, rutinirao akcije svog tima, najpre za 1:0, potom i za 3:1 na "Vitalitiju".

Strelac još jednog gola za goste, za 2:0, bio je ove sezone vrlo efikasni i produktivni Rahim Sterling - što mu je već peti gol u tri utakmice od ukupno deset ekipe (deli prvo mesto na listi golgetera sa Pukijem).

Četiri su delo Aguera.

Prvi je stigao u 15. minutu, De Brujne je bio asistent, mada je Belgijanac gađao gol no nije to uradio kako je hteo, a Argentinac je pokupio pokušaj saigrača i matirao golmana Erona Remsdejla.

U dva završna minuta prvog poluvremena bilo je mnogo efektnih poteza na obe strane.

Siti je duplirao vođstvo u 43. minutu nakon tropotezne kombinacije Bernarda Silve, Davida Silve i egzekutora Sterlinga, a odgovor, i to kakav, stigao je u 45. od Herija Vilsona: golčina za TV špice iz slobodnog udarca! Razgalio je Vilson domaće navijače, ali nije se moglo više protiv izrazitog favorita i danas raspoloženog Aguera.

Kun je otklonio dileme oko pobednika, opet je David Silva bio ubitačan u završnom pasu, pa Argenincu nije bilo teško da pogodio za trijumf i potpuno mirnu završnicu.