≫

Kvalifikacije za EP: Bosanci dali 4 gola za 9 minuta, Puki heroj Finaca, Španija strepela (VIDEO)

Goelada na "Bilinom Polju" u poslednjih deset minuta

• 0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobedila je Lihtenštajn 5:0 u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, te tako ostala na bliskom odstojanju sa Finskom u grupi J gde je italija neprikosnovena sa svih pet pobeda

Interesantan je bio meč na "Bilinom Polju", Bosna je golom Gojaka vodila od 10. minuta 1:0, a taj rezultat bio je na snazi sve do 80. kada je usledila prava kanonada i još četiri gola u roku od samo devet minuta.

Mogli su izabranici Roberta Prosinečkog ranije da reše pitanje pobednika, no nije ih "hteo" gol, pre svega Džeka koji je u prvom poluvremenu u dve dobre šanse jednom prebacio preko gola, a drugi put pogodio prečku.

Ne može se reći da su strepeli domaćini, ali nije bilo prijatno na 1:0 protiv Lihtenštajna u 80. minutu...

Svaku neizvesnost raspršio je Duljević za 2:0, a posle njega redom su pogađali Džeko (85), Višća (88) i ponovo Gojak (89).

BiH je sa ovom pobedom, drugom u pet utakmica, učvrstila treću poziciju iza Finske koja je preko sjajnog Pukija stigla do veoma važne pobede nad Grcima od 1:0.

Napadač Noriča sjajnu formu potvrdio je pogotkom iz penala, za četvrti trijumf Skandinavaca i drugo mesto odmah iza favorizovanih Italijana.

Finland Greece Euro 2020 Soccer Foto: Tanjug/Ap

Španija je u 47. minutu imala rezultat od 2:0 u gostima protiv Rumunije, ali je Furija strepela do poslednjeg minuta.

Najviše zahvaljjući golu Andonea u 59. minutu, ali i crvenom kartonu Dijega Ljorentea u 79.

Ipak, Španija je uspela da sačuva prednost za maksimalnih 15 bodova psole pet kola.

U istoj grupi, grupi F, Švedska je dobila Farska Ostrva sa 4:0, dok je Norveška sa 2:0 savladala Maltu.