≫

Tinejdžer het-trikom ušao u istoriju Lige šampiona, Liverpulu opet preseo "vreli" jug Italije

Veče za pamćenje imao je Erling Haland, ne i fudbaleri Borusije koji su se ispromašivali protiv Barselone u egalu bez golova

• 0
Italy Soccer Champions League Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Red Bul Salcburga obeležili su utakmice 1. kola Lige šampiona veličanstvenom pobedom na svom terenu protv Genka 6:2 (5:1), uz het-trik 19-godišnjeg Norvežanina Erlinga Halanda (2, 34, 45) koji je postao prvi igrač posle Vejna Runija koji je na debiju u elitnom takmičenju postigao dva i više golova.

Ujedno je i treći najmlađi igrač, iza Raula i Runija, sa tri gola na utakmici Lige šampiona!

Erling Haland, fudbaler Red Bula Foto: Tanjug/Ap

Haland je inače sin Alfa-Ingea Halanda, bivšeg fudbalera Mančester sitija kome je eks fudbaler Junajteda Roj Kin jednim od najbrutalnijih startova u istoriji fudbala prekinuo karijeru.

Podsetite se tog zaista mučnog starta Irskog "mesara".

Šta reći o utakmici koja je već na poluvremenu bila završena u pogledu pobednika - samo to da su Belgijanci odlično prošli sa konačnih 6:2, najviše zbog činjenice da je austrijski prvak "prikočio" u nastavku nakon zaista furioznih 45 minuta.

Veče su obeležili i fudbaleri Napolija, u derbiju su savladali aktuelnog šampiona Evrope Liverpul, uz golove Mertensa i Ljorentea u poslednjih deset minuta.

Bilo je ovo drugo gostovanje Liverpula na "San Paolu" u poslednje dve godine, i drugi poraz, bez postignutog gola. Podsetimo, dva tima sastala su se prethodne sezone u grupnoj fazi, kada je u Napolju bilo 1:0.

I ovom prilikom je italijanski viceprvak ostavio bolji utisak od ekipe Jirgena Klopa. Mertens je bio prava napast po gol Adrijana, Španac je u drugom poluvremenu imao jednu zaista fenomenalnu paradu nakon pokušaja Belgijanca i, činilo se tada, odbio najjači udar "Karletovog" tima.

Mohamed Salah, fudbaler Liverpula Foto: Tanjug/Ap

Ipak, u 82. minutu, nakon starta Hendersona nad Kaljehonom, sudija je uz VAR asistenciju pokazao na penal, a Mertens pogodio za erupciju San Paola.

Tačku na trijumf stavio je Fernando Ljorente u nadoknadi vremena.

Utakmica za koju je vladao "navijački konsenzus" da će se završiti goleadom - razočarala je.

Borusija i Barsleona, u još jednom derbiju, odmerili su snage pred standardno krcatim tribinama "Signal Iduna Parka" , uz povratak Lionela Mesija na teren nakon pauze, ali i promašenog penala Marka Rojsa u 57. minutu.

Bila je to definitivno najzrelija prilika na utakmici, iako je bilo još uzbuđenja pred oba gola.

Rumunski arbitar Hacegan pokazao je na "kreč" posle neopreznog starta Semeda nad Sančom, iako je ovaj jedva stigao do lopte. Rojs je preuzeo odgovornost, a njegov reprezentativni kolega Ter Štegen mu je odbranio udarac, za uzdahe na tribinama.