≫

Gosti dominirali u Bundesligi: Bajern rutinski slavio, Dortmund prosuo bodove, Šalke šokirao Lajpcig

Na svih 5 utakmica Bundeslige oje su počlele u 15.30 slavili su gostujući timovi

• 0
FK Bajern Minhen Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su u gostima poslednjeplasiranu ekipu Padeborna sa 3:2 u meču 6. kola Bundeslige.

Meč u Padebornu počeo je dominantnom igrom Bavaraca. Očekivano, poslednjeplasirani tim prvenstva Nemačke, nije uspeo da parira raspoloženim gostima. Tako je Gabri u 15. minutu pogodio za početno vođsto, da bi u 55. minutu asistirao Kutinju za 2:0.

Sredinom drugog dela igre usledilo je blago opuštanje, pa je Proger smanjio rezultat u 68. minutu. Do kraja, nadu domaćih da mogu do preokreta "ugasio" je Levandovski 10 minuta pre kraja, pa je fudbaler Padeborna, Džamilu Kolins uspeo samo da smanji rezultat za konačnih 3:2.

Da podsetimo, sledeći meč rival iz Zvezdine Grupe Lige šampiona, Bajern iz Minhena igra protiv Totenhema u gostima, u utorak od 21 sat.

Šalke je uspeo da favorizovanom Lajpcigu nanese prvi poraz u sezoni pobedom od 3:1, i to u gostima. Popularni Crveni bikovi nisu uspevali da nađu rešenja za organizovane napade protivnika koji je do poluvremena vodio sa 2:0 golovima Sanea i Harita.

Meč je praktično rešen u 58. minutu posle gola Matonda, a Forsberg pred sam kraj susreta, uspeo je samo da ublaži poraz svog tima.

U ostalim mečevima, Bajer Leverkuzen slavio je protiv Augzburga 3:0, baš kao i Mehengladbah, koji je istim rezultatom pobedio Hofenhajm. Borusija iz Dortmunda kiksunla je na svom terenu odigravši nerešeno sa Verderom 2:2.