Novi debakl tužnog Milana, Riberi "uručio" Đampaolu rešenje pred otkaz

Fiorentina nanela težak poraz posrnulim "rosonerima" na "San Siru" - 1:3!

• 3
Suso, Milan - Fiorentina Foto: Tanjug/Ap

Ne vredi - Milan je u teškoj krizi, a Marko Đanpaolo pred otkazom nakon "kilavog" početka sezone i trećeg uzastopnog poraza.

"Rosoneri" su izgubili pred očima svojih navijača, Forentina je odnela "ceo plen" posle ubedljivih 3:1, uz golove Pulgara (penal), Kastrovilija i Riberija, koji je, po svemu sudeći, golom za trijumf zapečatio rešenje pred otkaz strategu Milana.

Nakon šest kola situacija po slavni klub je poražavajuća - 16. mesto, samo dve pobede i čak četiri poraza.

Zvižduci su bili logična reakcija navijača i mnogo pre nego što je sudija Đakomeli odsvirao kraj još jedne mučne predstave višestrukog evropskog prvaka.

Sa druge strane, Violi je ovo bila druga uzastopna pobeda, posle one u minulom kolu koja je stigla nakon sedam meseci. Trenutak za gostovanje Milanu, čini se, nikad nije bio bolji po Montelin isto tako poljuljan tim, koji je iskoristio katastrofalnu igračko-rezultatsku krizu rivala i "dosolio" mu na ranu.

Kakvu-takvu nadu domaćem timu doneo je Rafael Leao u 80. minutu, međutim većini na stadionu bilo je jasno da će to biti tek utešni gol... Negodovanje, zvižduci i negativna atmosfera do tada je već pojela "San Siro", čekao se samo poslednji zvižduk da se do maksimuma pojača neraspoloženje tifoza "roso-nera".

Vredi reći i to da je Milan, na svu muku, od 50. minuta (kod 0:1) morao dalje bez neopreznog Musakia, koji je zbog starta nad sredini terena zaradio crveni karton.

Milan je mogao i gore od ovog, da je Kijeza u 70. minutu iskoristio jedanaesterac...