≫

Sve što fudbal može da ponudi: Crveni kartoni, promašeni penali, preokreti: Parma srušila Torino!

U poslednjem meču šestog kola Serije A Parma je u pravom trileru na Enio Tardiniju savladala Torino 3:2

• 0
FK parma - FK Torino Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Parme uspeli su da iskoriste situaciju da su sat vremena igrali sa igračem više i pobedili su Torino sa 3:2.

Parma je povela već u drugom minutu golom švedskog internacionalca makedonskog porekla Dejana Kuluševskog. Izjednačio je Ansaldi u 12. minutu.

A onda u razmaku od 21. do 29. minuta Bremer dobija dva žuta kartona, a drugi zbog igranja rukom u šesnaestercu, zbog čega je dosuđen penal.

Asistent kod gola Kuluševskog Žervinjo nije realizovao najstrožu kaznu, pošto mu je odbranio Sirigu. Kazna je usledila u 43. minutu. Torino je ovog puta dobio penal, a Beloti je bio precizan sa bele tačke.

Parma je do poluvremena izjednačila i to preko Kornelijusa posle asistencije Kuluševskog. A do kraja meča je pokušavala da iskoristi igrača više i uspela je u 88. minutu preko Inglesea da dođe do trijumfa.