≫

Bajern najstrašnije ponizio Totenhem u Londonu: Gnabri isporučio četiri gola finalisti Lige šampiona

Bavarci pregazili "Pevce" sa 7:2 i naneli im najteži poraz u ovom takmičenju, Juventus pregazio Leverkuzen, Dinamo odličan i pored poraza od Sitija

• 6
Robert Levandovski Foto: AP/Tanjug

Totenhem se posle blamaže u Atini u prvom (2:2) okrenuo drugom kolu Lige šampiona i susretu sa minhenskim Bajernom, želeći da se domogne prvih bodova ove sezone, ali je prošao katastrofalno.

Pevcima loše ide i u Premijer ligi, a ta kriza se nastavila i na Ligu šampiona gde je Bajern dominirao sa 7:2.

Obe ekipe imaju visoke ciljeve u Ligi šampiona i obaveza je da se bore za lidersko mesto grupe B u kojoj su još Crvena zvezda i Olimpijakos, ali je sva prilka da Totenhem gubi korak. To može da bude šansa za Zvezdu kopja posle pobede nad Olimpijakosom 3:1 gostuje u Londonu 22. oktobra.

Totenhem je čak i poveo na ovom meču u 12. minutu preko Son Heung Mina, ali je vrlo brzo Kimič izjednačio u 15. minutu. Levandovski je u 45. doneo vođstvo Bajernu i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Očekivala se velika borba u nastavku, ali je viđena dominacija Bavaraca koji su dali još pet golova. Eksplodirao je Gnabri koji je dao čak četiri gola.

U 53. i 55. i 83. i 88.  dok su još jedan dao Levandovski u 87. Kod Totenhema je drugi gol dao Kejn u 61. minutu.

Pravi blickrig nemačke ekipe.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Posle dva minuta je Serž Gnabri ponovo bio u centru pažnje, pošto je uspeo da prevari odbranu Totenhema i da levom nogom uz pomoć desne stative postigne i četvrti pogodak za Bavarce.

Totenhem se svojski potrudio da utakmica ostane živa.

U 61. minutu je u kaznenom prostoru sapleten je bio Rouz, a odgovornost preuzeo Hari Kejn i pošto je bio precizan, smanjio je razliku na 4:2.

Ko bi rekao da će ovo biti sve što smo videli od Totenhema? Bajern je u nastavku utakmice preko Serža Gnabrija i Roberta Levandovskog uspeo da postigne još tri gola i u potpunosti ponizi ekipu Totenhema i to pred njihovim navijačima u Londonu.

U ostalim mečevima, sasvim dobar utisak uprkos porazu ostavio je Dinamo iz Zagreba koji je gostovao Mančester Sitiju. Posle prvog poluvremena daleko bogatijem rivalu pružio je odličan otpor za 0:0. Ipak, u nastavku posle odlične akcije, Sterling uspeva da zatrese mrežu gostiju.

Do kraja, isti igrač asistira Foldenu za konačnih 2:0.

FK Dinamo Zagreb Foto: Tanjug/AP

U ovom kolu, nije se mnogo namučio šampion Italije Juventus koji je sa 3:0 na svom terenu pobedio bajer Leverkuzen, baš kao ni Atletiko Madrid koji je u gostima slavio protiv Lokomotive iz Moskve.