≫

Spektakl na Enfildu sa sedam golova: Liverpul i Salcburg se igrali fudbala, Salah rešio meč!

Pobede u večerašnjim utakmicama Lige šampiona ostvarili još Zenit, Lion, Barselona, Ajaks i Čelsi

• 5
Liverpul Red Bul Salcburg Foto: Tanjug/Ap

Ludo, luđe, Liverpul - Red Bul Salcburg!

Kada se dva tima koja prosto obožavaju da "teraju" loptu napred sastanu, drugačije ne može da bude od onog što smo videli u sredu uveče na "Enfildu": demonstracija "fudbala za dušu" i pobeda šampiona Evrope - od 3:0, preko 3:3, do konačnih 4:3 u režiji Mohameda Salaha!

Kakva utakmica - strašna utakmica!

Britain Soccer Champions League Foto: Tanjug/Ap

Klopov tim nije imao kud posle poraza u prvoj rundi od Napolija, pobeda se postavljala kao imperativ, a nakon 36. minuta delovalo je da će gosti proći kao Genk sa njima u minuloj rundi (2:6) - Redsi su u svom prepoznatljivom ritmu triput matirali Cicana Stankovića!

Redom su pogađali Mane, Robertson i Salah, pa je gostima, činilo se, pretio potop.

Malo koji tim može da se naigra fudbala na "Enfildu", retko koji na tom mestu ulazi u seriju šansi, a austrijski prvak je od 39. do 60. minuta uradio nešto što verovatno niejdna ekipa nije i niti će  - postigao je tri gola, a nije primio nijedan u tom periodu.

Azijati su pokrenuli "bikove", i to kako!

Najpre je Korejanac Hvang "izlomio" direktnog čuvara u kaznenom prostoru, najboljeg defanzivca sveta Van Dajka "poslao po burek", a onda majstorski pogodio za 3:1.

Ne pamti se kada je Holanđanina ovako neko "izbacio" iz ravnoteže, kao najobičnijeg amatera, kao što je to uspelo napadaču Salcburga.

Taj trenutak kao da je "dao krila" gostima. Osokolili su se u nastavku, a kako konstantno preferiraju napadački fudbal, stigla je nagrada preko isto tako ubitačnog Takumija Minamina. Rad Bulov "samuraj" je dočekao centaršut Hvanga, uhvatio volej i pogodio mrežu Adrijana - za šok Liverpulovih navijača.

Klopovim igračima kao da su noge bile vezane u trenucima najvećeg napadačkog "ludila" gostiju koji nisu imali nameru da stanu kada su osetili "krv" na licu rivala. Navalili su da ga dotuku, bez respekta kidišući na polovini Redsa, a pravi delirijum među navijačima austrijskog prvaka usledio je na isteku sata igre kada je "vunderkind" Haland podmetnuo nogu za svoj četvgrti gol u Ligi šampiona, za poravnanje i nevericu većinskog crvenog "Enfilda".

Međutim, ima tu jedan "mali" problem sa Red Bulom - odbrana je daleko slabiji deo tima nego što je to napad.

Iskusni igrači Liverpula su se nakon šoka malo pribrali, konsolidovali, a onda udarili po rivalu iz najjačeg oružja. Salah je bio na pravom mestu u pravom trenutku, iskoristio svu svoju umešnost da pogodi još jednom i vrati prednost na stranu premijerligaša, ispostavilo se i postavi konačan rezultat verovatno i najuzbudljivijih 90 minuta Lige šampiona ove sezone.