≫

Poraz Vujadinovog APOEL-a kao melem za dušu Srba, Arsenal pregazio Standard

Holandski PSV je sa 4:1 bio silovit protiv Rozenborga, kao i Arsenal sa 4:0 protiv Standarda, dok je tim Vujadina Savića, APOEL poražen od Sevilje 1:0

• 0
Britain Soccer Europa League Foto: Tanjug/AP

Tobdžije su tri komada spakovale belgijskom predstavniku u Ligi Evrope već posle 22 minuta i time praktično ostatak meča mogli da provedu u "krstarećem modu".

Brazilac Martineli se prvi upisao u strelce u 13. minutu posle fantastičnog udarca glavom iskosa i pogotka u malu mrežu gola tima iz Liježa.

Isti igrač je tri minuta kasnije pokazao da "ume i nogom" kada je primirio loptu u kaznenom prostoru, a onda nisko šutirao sa desetak metara u isti, desni ugao kao i kod prvog svog gola.

Arsenal je 3:0 poveo u 22. minutu pogotkom Vilkoka do koga je lopta stigla posle odbitka i koji je šutirao sam iz slične pozicije kao i Martineli.

On je Daniju Sebaljosu asistirao u 57. minutu za četvrti gol kada je podigao lob posle uigrane akcije, a Sebaljosu je ostalo da na gol liniji samo ugura loptu u mrežu i postavi konačan rezultat.

Arsenal posle dva kola ima šest bodova u grupi F, dok je Standard ostao na tri osvojena i na drugom mestu grupe.

U istoj je pobedio i Ajntraht iz Frankfurta koji se trijumfom nad Gimaraešom 1:0 popeo na treće mesto. Jedini gol za Ajntraht je dao Obite Evan Endika koji je u 36. minutu pogodio iz kornera.

PSV je bio ubedljiv od prvog poluvremena u kom je Rosario načeo Rozenborg maestralnim golom iz dva dodira. Petom je prebacio prijemom loptu na levu nogu i onda sa 25 metara u padu od prečke pogodio mrežu za 1:0.

Uz auto-gol Melinga u 38, Malen je u 41. nokautirao Rozenborg u kontri, pa je drugo poluvreme bilo formalnost. Rozenborg je smanjio zaostatak u 70. minutu preko Adegbenra i to iz kornera, da bi tačku na meč u 79. minutu stavio Malen drugim golom.

Vujadin Savić Foto: youtube.com

Vujadin Savić nije mogao da pomogne svom timu da se odupre Sevilji na gostovanju u Španiji. Sevilja je na svom terenu slavila "minimalcem" posle sjajno izvedenog napada u 17. minutu utakmice. Ćićarito je probao da igra jedan na jedan sa doskorašnjim kapitenom Zvezde i nije prošao.

Odložio je loptu na bok za Munira El Hadadija, a ovaj je oštro i po zemlji vratio u prostor gde se opet našao Ćićarito i savladao golmana APOEL-a. Priliku da igra za kiparski tim je od starta imao i Andrija Pavlović koji je zamenjen u 66. minutu.

Ovaj poraz APOEL-a pomogao je i srpskom fudbalu jer je Kipar jedna od zemalja od čijih timova su nam potrebni porazo da bismo ih prestigli po nacionalnom koeficijentu u borbi za dva predstavnika u kvalifikacijama za Ligu šampiona.