Njukasl istorijskim golom svog tinejdžera "potopio" Mančester junajted!

Kakav sumoran dan za mančesterske klubove

• 0
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester junajteda poraženi su u meču osmog kola engleske Premijer lige od Njukasla sa 1:0 kao gosti.

Mančester je tokom meča više imao loptu u nogama, ali mu to nije pomoglo da savlada golmana Svraka. Umesto toga, Džetro Viljems je dobio pas na levom boku, video da ne može da prođe u 73. minutu, dok je pritrčavao po sredini Metju Longstaf i širio ruke.

Tražio je loptu, Viljems ga je video i vratio mu, a Longstaf je iz prve opalio nisko i savladao Davida De Heu. Time je postao i najmlađi strelac debitant na premijerligaškom meču u istoriji Njukasla.

Longstaf je i pre gola, u 28. minutu dobro pokušao da pogodi gol Junajteda, a na drugoj strani je to pre poluvremena umalo pošlo za nogom Hariju Megvajeru.

Mladić rođen 2000. godine ostao je jedini strelac, pa je pitanje hoće li menadžer Crvenih đavola Ole Gunar Solskjer "preživeti" i ovaj neuspeh kao šef struke kluba sa Old Traforda.

Skot Mektominej je u finišu susreta pao u kaznenom prostoru rivala, ali nije uspeo da iznudi penal, pa je Njukasl sa tri boda sa Sent Džejms parka pobegao iz opasne zone i trenutno je 16. sa osam bodova.

Đavoli su posle novog kiksa ostali na devet osvojenih bodova i nalaze se na 12. mestu Premijer lige.