Marin zadovoljan zbog gola i pobede: Ovako se osvaja titula!

Zvezdin kapiten kaže da je njegov tim morao da sačuva smirenost u finišu utakmice sa Napretkom

• 38

Fudbaler Crvene zvezde Marko Marin rekao je posle pobede nad ekipom Napretka u Kruševcu da je bio uveren u svoj pogodak protiv kruševačkog tima.

Zvezda je pobedila sa 1:0 u superligaškom okršaju, upravo golom Marina iz slobodnog udarca u 97. minutu.

-Veoma bitna pobeda, znao sam da je moj udarac poslednja prilika za gol i trijumf. Bio sam siguran da ću postići pogodak, imao sam već dva slobodna udarca pre tog. U prvom poluvremenu jedan dobar šut, u drugom poluvremenu je njihov golman dobro intervenisao. Morali smo utakmicu ranije da rešimo, imali smo ogromne šanse. Mislim da smo igrali dobro, lepo smo kombinovali, sa Benom, Mateom i Boaćijem napred. Nedostajao nam je samo pogodak, ali tako se osvaja titula, sa pobedama u poslednjim minutima - istakao je kapiten crveno-belih.

Meč je pre toga obeležio i nepostojeći penal sviran nad El Fardu Benom pred završnih petnaest minuta meča, koji je Ben promašio. Nakon toga je usledila napeta završnica, a veći ulog je bio Zvezdin pošto se bori sa Partizanom, Vojvodinom i TSC-om za čelo tabele.

- Nije bilo danas lako na terenu, pogotovo kada počne da se bliži kraj utakmice. Tada se već javlja nervoza, sve manje vremena ima, pogotovo kada propustiš nekoliko prilika. Najbitnije u tim situacijama je ostati smiren, kao što je slobodan udarac u poslednjim sekundama jer to je poslednja prilika za trijumf. Srećan sam što smo izborili pobedu - rekao je vezista i dodao da je veoma uspešna nedelja iza njegove ekipe.

- Mirno dočekujemo reprezentativnu pauzu posle Trepče - konstatovao je Marin.