Zna se ko je šampion! Iguain zario nož u srce Interista, Konte još nema formulu protiv "svojih"

Veliki derbi Serije A u Milanu pripao "Bjankonerima" - 2:1!

• 1
Gonzalo Iguain, Juventus, inter Foto: Tanjug/Ap

Juventus je potvrdio reputaciju najmoćnijeg tima u Italiji, osetio je na svojoj koži Inter silu koju u svojim redovima ima tim Mauricija Sarija, poklekao pred šampionom u Milanu - 2:1 (1:1)!

Strelac pobedonosnog gola bio je neumoljivi finišer Gonzalo Iguain, pogodio je u 80. minutu Argentinac nakon tropotezne akcije kao iz igrice u kojoj su ga sa golom "spojili" Ronaldo i Betankur.

Juve je poveo već u 4. minutu preko Dibale, izjednačenje je stiglo od Lautara Martineza iz penala, a prevagu je, rekosmo, doneo Sarijev adut sa klupe Iguain, koji je u 62. minutu zamenio Bernardeskija.

Torinezi su sada preuzeli čelo tabele Serije A, jedini su bez poraza posle sedam kola.

Gonzalo Iguain, Inter Juventus Gonzalo Iguain slavi gol u Milanu Foto: Tanjug/Ap

Utisak je da je pobedu odneo tim koji je više želeo u nedelju uveče, Juve je delovao zrelije i konkretnije kada se napadalo, a takav pristup gosti su krunisali već u 4. minutu.

Pjanić je pravovremeno pogodio Dibalu, ovaj dočekao "dubinsku" loptu i snajperskim hicem pogodio za vođstvo.

Interov odgovor bio je prilično brz, već u 18. minutu De Liht je podbacio u skoku, razmahao se rukama uz Lautara Martineza, a ovaj sa "kreča" doneo egal i delirijum navijača na "Meaci" protiv "ljutog riva".

Ipak, Juventus nije posustao, igrao je svoju igru, baš onako kako je Sari "namestio" da to bude u meču sa velikim ulogom.

Prava igra, taktika, energija, ali i izmene doneli su gostima prevagu ovog puta, a egzekutor je bio sjajni Iguain, koga njuh za gol i poziciju ni ovog puta nije prevario. Sačekao je "Pipita" akciju Ronalda i Betankura, pravovremeno krenuo u trk, a onda je usledio majstoriski prijem lopte, kratak "for" i mirna, najmirnija završnica rasnog golgetera - za muk na "Meaci".