Podvig Javora protiv TSC-a: Domaćini stoprocentni, Zvezda odmiče rivalima

Ivanjičani od 1:2 do 3:2 protiv najprijatnijeg iznenađenja lige

• 3
LUKA STOJANOVIC Foto: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde "pobegli" su najbližim rivalima u šampionskoj trci četiri boda nakon kikseva TSC-a, prethodno i Partizana.

Ekipa iz Bačke Topole poražena je na drugom uzastopnom gostovanju, ovoga puta u Ivanjici, gde je Javor nakon 1:2, stigao do pobede od 3:2 protiv najprijatnijeg iznenađenja lige.

Kreatori trijumfa i preokreta Ivanjičana bili su Krnić, Kuveljić i Maričić, koji je u 80. minutu pogodio za pobedu.

Naravno, ni ovaj meč nije mogao da prođe bez šaljivih komenatra na zvaničnoj tviter stranici Javora, čiji je stil praćenja klupskih aktuelnosti i utakmica postao prepoznatljivo obeležje Ivanjičana.

Strelci za tim Zolatana Saboa bili su Grabež i Milićević, obojica u prvom poluvremenu, što se na kraju ispostavilo kao nedovoljno i za bod.

Inače, trijumf Javora u okviru 12. kola dva je jedan od čak sedam u korist domaćina u ovom kolu, a samo je Vojvodina sačuvala "čast gostiju" remijem bez golova sa Čukaričkim na Brdu.