≫

Kad igra Salcburg, to je spektakl! Barsa preživela Prag, ali svi pričaju o Oksovom golu za Liverpul

Uzbuđenja i goleade na sve strane u Ligi šampiona - tinejdžer prvi strelac takmičenja

• 2
Lionel Mesi Foto: Tanjug/AP

Veče spektakularnog fudbala priredili su nam najbolje evropske ekipe u 3. kolu Lige šampiona, sve same "poslastice", a kada se pomene efikasan i napadački fudbal, Red Bul Salcburg polako postaje prva asocijacija!

"Bikovi" su, nakon trilera u Liverpulu u minuloj rundi (3:4), odigrali još jedan meč koji će se pamtiti, i ponovo su izgubili, ovog puta od Napolija (2:3), uz dva gola čudesnog 19 - godišnjeg Erlinga Brauta Halanda - od danas prvog strelca takmičenja sa 6 golova!

Ipak, malo je i to bilo protiv raspoložene "skvadre" Karla Anćelotija, koju je do pobede u Mocartovom gradu vodio "bum-bum" tandem Dris Mertens - Lorenco Insinje, prvi kao dvostruki strelac, drugi kao kreator pobedonosnog gola.

Pamtiće ovo veče Belgijanac, pošto je uspeo da se na večnoj listi najboljih strelaca Napolitanaca golgeterski izjednači sa legendarnim Dijegom Maradonom.

Obojica su na koti od 115 golova, šest iza lidera Mareka Hamšika.

Istovremeno, u Pragu, Barselona je doslovce preživela meč protiv Slavije "u jednom komadu", uspela spletom srećnih okolnosti da sačuva pobedu (2:1), uz golove Mesija i Suareza, mada je pošteno reći da je češki prvak zaslužio makar bod iz meča sa velikanom.

Mesi je po ko zna koji put potvrdio klasu, postigao je vodeći gol za goste, kojim se upisao u istorijske almanahe elitnog takmičenja - kao jedini igrač koji je 15 sezona uzastopno bio strelac u Ligi šampiona.

Slavija je brzo matirana, delovalo je da će Katalonci lako kroz Prag, ali usledila je verovatno najbolja igra češkog tima ove sezone i muke po Ter Štegenu u narednih pedesetak minuta. Nemački golman imao je pune ruke posla pod naletima nezadrživog Masopusta i družine, gol je "visio u vazduhu", a stigao je u 50. minutu preko Borila, na asistenciju sveprisutnog Masopusta.

Ipak, tek koji minut kasnije, ponovo se "čuo" muk na "Sinobo" stadionu, pošto je Suarez, ni on sam ne zna kako, poslao loptu iza leđa golmana Slavije Kolara, čime je Barsa povratila vođstvo.

Međutim, grčevito je prvak Španije do kraja sačuvao "minimalac". Jedva! Praški tim je udario svom snagom u finišu, zgužvao Katalonce u kazneni prostor, zaređao šanse, ali nije imao sreće da još jednom vidi matiranog Ter Štegena.

Liverpul je u Belgiji u laganom ritmu deklasirao Genk 4:1, uz gol o kojem se u sredu uveče najviše priča, a delo je Okslejda Čembrlen u 57. minutu za 2:0.

Okslejd je pogodio i za vođstvo "Redsa" već u 2. minutu, itada je "tukao" sa distance, ostavio golmana Genka bez šanse da zaustavi udarac. U nastavku, engleski tim je preko Manea i Salaha stigao do više nego ubedljive pobede.