Het-trik Pulišića u trijumfu Čelsija, Siti "spakovao" tri komada, Everton izgubio autogolom u 94.

Građani se primakli Liverpulu na tabeli, dok im Plavci dušu za vratom

• 2
Kristijan Pulišić Foto: Guliver/Jan Kruger/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Aston Vilu sa 3:0 u 10. kolu Premijer lige i tako se dodatno približili lideru Liverpulu na tabeli, pa će ekipa sa Enfilda imati dodatni pritisak za derbi protiv Totenhema u nedelju od 17.30.

Siti je slavio goloviama Sterlinga, De Brujnea i Gundogana u drugom poluvremenu.

Tim iz Birmingema je izdržao prvo poluvreme, a malo je falilo i da povedu, pošto je u 24. minutu arbitar Grejem Skot pokazao na belu tačku. Ipak, posle konstultacija iz VAR sobe promenio je odluku, pa Vila nije dobila najbolju moguću priliku za vođstvo.

Ubrzo je tim Pepa Gvardiole preuzeo poptunu kontrolu u svoje ruke. Na samom startu drugog poluvremena, posle jednog ispucavanja Edersona lopta je došla do Sterlinga, koji je izašao sam pred golmana Aston Vile i poslao loptu u njegovu mrežu.

Drugi gol došao je posle akcije nakon kornera, kada je Kevin de Brujne zatresao mrežu, dok je sve dileme razrešio Ilkaj Gundogan.

Do kraja meča Siti je ostao sa igračem manje, pošto je Fernandinjo dobio drugi žuti karton, koji je značio isključenje.

Everton je nesrećno poražen od Brajtona rezultatom 3:2, i to posle autogola Dinjea u 94. minutu.

Domaćin je poveo, ali su karamele u 74. preokrenule na 2:1. Ipak, u 80. su primili gol iz penala, zatim i ovaj nesrećni u nadoknadi.

Čelsi je na krilima Kristijana Pulišića pobedio Barnli u gostima rezultatom 4:2.

Amerikanac je u periodu od 21. do 56 minuta postigao het-trik, da bi Vilijan u 58. povisio na velikih 4:0.

Ipak, odbrana Plavaca se kockala i dozvolila je golove domaćinu u 86. i 89. minutu. Međutim, premalo je vremena bilo za preokret.

Rezultati, 10. kolo:

Petak

Sautempton - Lester 0:9 (0:5)

(Čilvel 10, Tilemans 17, Perez 19, 39, 57, Vardi 45, 58, 90+4. penal, Medison 85/)

Mančester Siti - Aston Vila 3:0 (0:0)