Bajern komplikovao u finišu, neočekivan rezultat u derbiju Šalkea i Dortmunda!

Bavarci su sada prvi, ali mogu da padnu korak ispod ukoliko Menhengladbah slavi

• 0
FK Bajern Minhen Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Bajerna iskoristili su kiks Borusije iz Dortmunda i osamili su se na čelu Bundes lige, barem do nedelje kada Borusija Menhengladbah dočekuje Frankfurt!

Bavarci su sa 2:1 pobedili novajliju Union iz Berlina, a golove su postigli Pavar u 13. i Levandovski u 53. minutu.

Gosti su pet minuta kasnije preko Andersona promašili penal, da bi u u 86. preko Poltera, ipak sa bele tačke, postavili konačan rezultat.

Bajern sada ima 18 bodova, dok je Dortmund ostao na 16 posle remija sa Šalkeom rezultatom 0:0. Pomalo i iznenađujuće s obzirom na to da smo ovaj rezultat poslednji put videli 2016. godine.

Posle toga usledilo je nekoliko spektakularnih mečeva kao što su onaj 4:4 i 2:4 u korist Šalkea za koji Matija Nastasić ovog popodneva ije igrao.

Frajburg se probio na drugo mesto sa 17 bodova zahvaljujući pobedi nad Lajpcigom kod kuće - 2:1.

Hoflen i Petersen su pogađali u nadoknadi prvog i drugog poluvremena, dok su Bikovi u 92. preko Klostermana smanjili rezultat.

Marko Grujić je odigrao prvo poluvreme za Hertu, ali je njegov tim kod kuće poražen od Hofenhajma rezultatom 3:2.