≫

Atalanta je "maca" u Evropi, a aždaja u Italiji: Udineze primio sedam u Bergamu za sat vremena!

Zebre su dosad bile najbolji defanzivni tim lige, a za jedno popodne u Bergamu primili više golova nego ukupno od starta sezone

• 0
Atalanta Udineze

Posle još jednog evropskog debakla (Siti 1:5), Atalanta se prebacila na domaći kolosek gde, za razliku od mečeva van "Čizme", ume i te kako da "ispraši" rivale.

To je na svojoj "koži" u najgorem mogućem smislu osetio Udineze, koji je poveo na "Atleti Azzurri d'Italia" stadionu (novo ime Gevis), a onda teško "stradao" pod baražnom vatrom ekipe Đanpjera Gasperinija - 7:1 (3:1)!

Zanimljivo, ekipa Igora Tudora je do ovog kola bila najbolji defanzivni tim lige sa samo šest primljenih golova, a u nedelju popodne je za nešto više od sat vremena primila sedam!

Posle gola za vođstvo gostiju u režiji Okake (11. minut), sve se urotilo protiv "Zebreta". Prvo dva žuta i isključenje za Opokua (32), a onda "rafal" neumoljivih Iličića i Mjuriela koji su se naizmenično smenjivali na listi strelaca - do 4:1 u 47. minutu!

Mjuriel je sjajno napadačko popodne zaokružio i trećim golom, drugim iz penala, u 75. minutu, kada su gosti bili razbijeni kao vojska u begu.

Traore je u 83. pogodio za konačnih 7:1, a u strelce se pre toga upisao i Pašalić...

Atalanta je na najbolji način iskoristila kikseve Juventusa i Intera da se primakne vodećem dvojcu na dva, odnosno tri boda.