≫

Radonjić sa klupe gledao majstore fudbala: Embape i Ikardi "izbušili" Marsej za poluvreme

Sila su Parižani, prevazišli su odavno francuski elitni rang

• 7
mauro ikardi Foto: Tanjug/Ap

Novi derbi - stara priča: Pari Sen Žermen deklasirao je Olimpik Marselj u još jednom neravnopravnom duelu, katapultirao se od svojih najbližih pratioca, polako krenuo da obesmišljava još jednu sezonu u Francuskoj.

U okviru 11. kola, bilo je 4:0 za tim Tomasa Tuhela, uz dva gola Maura Ikardija i Kilijana Embapea za jedno poluvreme. Argentinac je mrežu Olimpika pogađao u 10. i 26. minutu, superbrzi Francuz u 32. i 44, za potpuni krah rivala, a ni ovog puta sveprisutni Di Marija nije bio bez učinka.

Argentinac je briljirao, upisao dve asistencije, bio je neuhvatljiv za čuvare.

Osam bodova viška Parižani sad imaju od drugoplasiranog Nanta...

U gostujućem timu nije bilo mesta za Nemanju Radonjića, šansu je čekao sa klupe, ali ga Viljas-Boaš nije uvodio u igru.

Posebna priča bila je koreografija navijača domaćeg tima - zmaj sa odličjima koje predstavljaju titule Pari Sen Žermena u godinama najveće dominacije.

koreografija navijača pari sen žermena Foto: Tanjug/Ap

Jedan od lepših poteza na utakmici izveo je Embape, koji, ipak, nije krunisan golom Ikardija.