Glup i gluplji, očajni su: Legenda Junajteda brutalno prozvala defanzivce Totenhema

Kin nikada nije bio poznat kao suptilan čovek

• 2

Roj Kin, nekadašnji igrač Mančester junajteda, a sada kao analitičar Skaj Sportsa ocenio je da su Serž Orije i Deni Rouz bili najslabije karike u porazu Totenhema od Liverpula.

Liverpul je u nedelju pobedio sa 2:1 posle preokreta, iako je tim Maurisija Poketina imao vođstvo od jednog gola sve do 52. minuta.

Imao je i šansu da povede sa 2:0, ali je Son pogodio prečku. Liverpul je to kaznio, pa se sada seciraju razlozi problema u odbrani Pevaca.

- Dva Totenhemova beka su bila užasna. Glup i gluplji, tako bih rekao. Mislim da su odigrali očajno i ne mogu da ih poredim sa Liverpulom i dvojicom momaka koji su apsolutno fantastični, posebno u napadu, a defanzivno solidni. Ima prostora da unaprede svoju igru u tom delu, ali su fantastični - rekao je Kin.

Deni Rouz se mučio sa Liverpulovim Trent Aleksander Arnoldom, dok je Orije skrivio penal na Sadiju Maneu u 74. minutu.

Orijea i Rouza je donekle odbranio bivši kapiten Crvenih đavola Geri Nevil koji je rekao da je krivica i na Kristijanu Eriksenu i na Son Minu koji nisu bili dovoljna podrška na sredini terena.