Milenković doneo pobedu Violi, Ronaldo spasao Juventus, Kolarov strelac u trijumfu Rome

Revija crvenih kartona u Seriji A, čak šest i kanonada golova

• 1
Nikola Milenković Foto: AP /Tanjug

Fudbaleri Juventusa uspeli su na jedvite jade da pobede Đenovu na svom terenu sa 2:1, iako su protivnici imali igrača manje u polju zbog crvenog kartona od 51. minuta.

Juve je imao šanse, pokušavao, ali su pred kraj meča i oni dobili isključenje igrača.

Ipak, u nadoknadi vremena sviran je penal za Juventus koji je Ronaldo pretvorio u pobedu.  Inače na ovom meču su svirana tri crvena kartona.

Bonući je doveo "staru damu" u vođstvo 1:0 u 36. minutu, ali je Koame izjednačio odmah u 41.

U nastavku meča usledila je revija crvenih kartona. Prvo je Kasata iz Đenove zaradio drugi žuti u 51. pa je odmah u 61. Marčeti dobio direktni crveni iako nije ni bio u polju, već zbog nedoličnog ponašanja na klupi.

Juventus je nije uspeo ništa da uradi do kraja meča, a u 87. isključen je i Rabiot. Na kraju u 97 . minutu oboren je Ronaldo, koji je  je iz penala doneo pobedu Juventusu.

Fijorentina je pobedila Sasuolo u gostima sa 2:1, astrelac odlučujućeg gola bio je Nikola Milenković u 82. minutu.

Sasuolo je poveo preko Boga u 24. minutu, a Gastrovili je izjednačio u 63. .. Igralo se egal sve do 82. minuta kada je Milenković matirao golmana i obezbedio pobedu Fijorentini.

Važne pobede ostvarili su rimski timovi Lacio i Roma i tako iskoristili remi Napolija da izbiju ispred njega na tabeli.

Oba tima slavila su po 4:0. Lacio protiv Torina u Rimu uz dva gola Imobilea, autogola Belotija a seriju golova otvorio je fenomenalnim golom Aćerbi, koji je posle dodavanja Sergeja Milinković-Savića sa oko 30 metara skinuo pauka.

Roma je slavila u Udinama, a reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov bio je asistent Zaniolu kod prvog gola i strelac četvrtog iz penala. Ostala dva gola postigli su Smoling i Klajvert.