Prvenac Luke Jovića za Real, ''kraljevski klub'' demolirao Leganjes!

Srbin je bio strelac u 91. minutu

• 35
Luka Jović Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Reala iz Madrida demolirali su Leganjes na svom terenu u okviru 10. kola Primere rezultatom 5:0 (3:0).

Junak trijumfa ''kraljevskog kluba'' bio je dvostruki assistent i strelac Karim Benzema, a meč je obeležio i prvenac Luke Jovića za Real.

Jović je u igru ušao u 70. minutu i samo četiri minuta kasnije zatresao je mrežu. Međutim, VAR je pokazao da je Srbin bio u malom ofsajdu i gol je poništen. Ipak, Jović je u nadoknadi vremena iskoristio dodavanje Karvahala i glavom postavio konačan rezultat.

Real je preko Rodriga i Krosa u 7. i 8. minutu već vodio sa 2:0, a u 24. je Ramos sa bele tačke doneo nedostižnu prednost.

Madriđani su drugi penal dobili u 69. minutu i iskoristio ga je Benzema, da bi minut kasnije svoje mesto ustupio Joviću. Ostalo je istorija za mladog srpskog napadača kom jeverovatno pao kamen sa srca.

Podsetimo, poslednjih nekokliko dana se nalazi na udaru španskih medija zato što ne trese mreže.

Real sada ima bod manje od Barselone i nalazi se na drugom mestu, a vredi pomenuti da su tokom dana Valensija i Sevilja odigrali 1:1, Bilbao je dobio 3:0 Espanjol, a Levante sa 2:1 Sosijedada u gostima.