Majstorija Susa "sa klupe", prva pobeda Milana pod Piolijem!

Jedva...

• 0
suso Foto: twitter/MilanGifs

Suso je bio Milanov spasilac u meču 10. kola Serije A protiv SPAL-a, bilo je 1:0 za "rosonere" što im je bila prva pobeda u trećoj utakmici pod vođstvom novog trenera Stefana Piolija, nakon remija u Lećeu i poraza od Rome.

Pioli je već u postavci utakmice napravio prvi dobar potez, poslušao je glas navijača i junaka meča Susa ostavio na klupi, a ovaj, pošto je ušao u drugom poluvremenu, majstorijom iz slobodnog udarca doneo pobedu svom timu.

Španac je bio na udaru tifoza zbog bledih partija od starta sezone, čekalo se da "proigra", a kako to nije bio slučaj, preselio se na klupu, a Pioli je umesto njega šansu od starta dao još jednom Špancu, Kastiljehu.

Ipak, Milan je ponovo bio nejak i bled, SPAL defanzivno solidan i strpljiv, a takva slika dugo je bila "na snazi" u četvrtak uveče na "San Siru".

Pioli nije imao kud, konačno je uveo susa da pojača kreaciju i to mu se isplatilo.

U 63. minutu Suso je izveo prelep slobodan udarac, kao na treningu, prebacio "zid" i pogodio bliži deo gola gostiju.

Do kraja utakmice, Milan je priično lako održao prednost, pa je sad deseti na tabeli, dok je SPAL pao na 19. poziciju.

suso Foto: Tanjug/Ap