Milenković komandovao odbranom u remiju Fiorentine sa Parmom

Viola mora da uđe u uspon forme

• 3

Fudbaleri Fiorentine remizirali su sa Parmom u 11. kolu italijanske Serije A 1:1.

Za Violu je čitav meč odigrao naš štoper Nikola Milenković, dok je Dušan Vlahović dobio šansu u drugom poluvremenu, jer je u 54. minutu zamenio Rašida Gezala.

Parma je povela golom Žervinja, na asisenciju Juraja Kučke u 40. minutu. Žervinjo je odlično istrčao kontru po levoj strani, Kučka ga je "snimio" i u kontri poslao dugu loptu, pa je igrač iz Obale Slonovače izašao sam pred golmana Fiorentine i savladao ga.

Milenković je bio pored, ali je ostao bar korak kratak i Parma je povela. Fiorentina do izjednačenja stiže u 67. minutu kada je Brazilac Enrike Dalber podigao loptu za Gaetana Kastroviljija, a ovaj iz drugog plana glavom zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Fiorentina je posle ovog meča i osvojenog boda na osmom mestu Serije A, dok je Parma posle jedanaest kola na desetoj poziciji sa 14 osvojenih bodova.