Arsenal prokockao pobedu, spektakularne makazice Duartea otkinule bod Tobdžijama

Ove sezone baš ne mogu da se odbrane kad povedu

• 0
Portugal Soccer Europa League Golčina Duartea protiv Arsenala, Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Arsenala odigrali su nerešeno s Gimaraešom u meču četvrtog kola grupe F Lige Evrope 1:1 kao gosti.

Rasplet meča desio se u poslednjih desetak minuta kada je Arsenal poveo, a domaći Gimaraeš uspeo da izjednači.

Engleski klub je tokom utakmice više kontrolisao tempo i držao loptu, ali je Gimaraeš bio konkretniji i više je pokušavao da ugrozi Damijana Martineza na golu Arsenala.

Tim Unaja Emerija je poveo u 81. minutu kada odbrana Gimaraeša nije ispratila Škodrana Mustafija, a on je centaršut Nikolasa Pepea glavom spojio sa mrežom gola domaćih.

Gimaraeš do izjednačenja stiže u prvom minutu nadoknade kada je Bruno Duarte "žabicom" iz makazica pogodio za 1:1 i time izvukao remi za svoj tim.

Arsenal posle četiri gola ima deset bodova i prvi je u grupi ispred Ajntrahta sa šest, Standarda iz Liježa za tri i Gimaraeša sa jednom bodom.