Voša srušila Napredak za drugo mesto, mali beogradski derbi pripao Čuki, TSC ubedljiv u Lučanima

Zanimljive utakmice Superlige Srbije odigrane su u 17. kolu

• 1
TSC Foto: MN Press

Mali beogradski derbi Superlige Srbije odigran je na Banovom brdu između Čukaričkog i Rada. Slavili su brđani sa 2:0. Osim toga u Beogradu je odigrana još jedna utakmica subotnjeg programa 17. kola Linglong Superlige.

Fudbaleri Voždovca su na „krovu“ pobedili Proleter, takođe sa 2:0.

Domaći su u potpunosti nadigrali novosadsku ekipu, ali su do trijumfa došli tek u drugom poluvremenu.

utakmica FK Čukarički - Partizan Foto: FK Čukarički

Igrao se 56. minut kada je Lazar Zličić "otvorio" goste, da bi tačku na ovaj meč stavio Marko Đorđevski u 74. minutu.

Najprijatnije ovosezonsko iznenađenje, fudbaleri TSC, slavili su na gostovanju u Lučanima. Oni su Mladost pobedili sa 3:0, a junak meča bio je Nenad Lukić sa dva pogotka, dok se jednom u listu strelaca upisao i Dejan Milićević.

Vojvodina je pobedila Napredak na svom terenu sa 2:1 i to golom Gemovića u 86. minutu. . On je izabrao pravi trenutak da prekine golgeterski post i pogotkom u 86. minutu doneo je Vojvodini pobedu od 2:1 za uspon do deobe drugog mesta na tabeli.

Bio je to Gemovićev prvi ligaški pogodak još od 11. avgusta i sudara sa Radnikom. Nije sad ni bitno, važno je samo da je tromesečna pauza okončana baš kad je Voši bilo najpotrebnije.