Siti preživeo Čelsi i nastavlja poteru za Liverpulom

Aktuelni šampion uspeo da se preokrene i pobedi i tako ostane u trci za titulu

• 1
Mančester Siti - Čelsi Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Čelsi u 13. kolu Premijer lige sa 2:1 i tako ga pretekli na tabeli i sada se nalaze na trećem mestu sa 28. bodova. Siti je u prethodnom kolu poražen od Liverpula, koji je u subotu pobedio Kristal Palas, tako da sad ima 11 bodova više.

Izabranici Pepa Gvardiole nemaju više pravo na kiks ako žele da ostanu u kakvoj-takvoj trci za titulu, pa su malo stegnutije ušli u meč.

Čelsi je poveo u 21. minutu preko Kantea. Ipak, to kao da je trglo igrače iz mančesterskog kluba koji su krenuli u ofanzivu, pa je usledilo izjednačenje u 29. minutu preko Kevina De Brujnea.

Osam minuta kasnije  u 37. minutu Rijad Mahrez donosi 2:1 za Siti. Utakmica je obilovala tempom, trčanjem dobrim potezima, a Čelsi je napadao sve vreme, ali nije uspeo do izjendačenja, a onda su primili gol u nadoknadi za preko Sterlinga, ali je gol poništen.