Hoselu je Dmitrovićeva noćna mora: Sevilja s igračem manje "preskočila" Atletiko Madrid

Srpski golman je dvaput ostavljen na milost i nemilost igraču Alavesa

• 2
Marko Dmitrović Foto: Marko Jovanović

Fudbaleri Eibara poraženi su od Alavesa u 14. kolu španske Primere sa 2:0 kao domaćini na stadionu Munisipal de Ipurua u Eibaru.

Oba gola za goste je dao rezervista Hoselu koji je u igru ušao u 73. minutu umesto Lukasa Pereza. Eibar je popustio u odbrani u završnici meča.

Prvo je Vidal posle prodora sa desnog krila ubacio loptu u sredinu za Hoselua, a ovaj je u 85. minutu pogodio po zemlji pored Dmitrovića za 1:0.

Alaves je pobedu potvrdio u prvom minutu nadoknade kada je Pere Pons spoljnom prebacio sa desne na levu stranu loptu za Hoselua, a igrač Alavesa je ostao sam na ivici kaznenog prostora.

Dmitrović je istrčao da bi mu skratio ugao, ali je Hoselu još jednom, rutinski podigao loptu i pogodio malu mrežu gola za konačnih 2:0. Alaves se pobedom popeo na 13. mesto Primere sa 18 bodova, a Eibar ima 15 bodova i samo tri boda je daleko od zone ispadanja na 16. poziciji.

Sevilja se pobedom nad Valjadolidom 1:0 popela na treće mesto u meču u kom je Okampos dobio crveni karton u nadoknadi.

Jedini gol za goste na Hoze Zorilji u Valjadolidu postigao je Ever Banega u 13. minutu sa penala, pošto je Havi Mojano napravio faul u svom kaznenom prostoru.

Inače, Okampos je prvi žuti karton dobio posle žestokog sukoba u 15. minutu sa Naćom, a drugi u 91. minutu kada je kažnjen zbog "krađe" vremena.

Sevilja posle pobede ima 27 bodova, pa je na trećem mestu Primere preskočila Atletiko Madrid, dok je Valjadolid na 14. mestu sa 17 bodova.