≫

Rukavina ''dao gol'' Junajtedu, pa zasvirao violinu! Promašaj sezone koštao Mančester bodova!

Doduše, uz pomoć Bernarda kog je lopta zakačila i promenila pravac

• 3
Antonio Rukavina Printskrin: Twitter/@FootyAccums

Reprezentativac Srbije Antonio Rukavina najaslužniji je za drugi gol Astane i pobedu protiv Mančester junajteda (2:1), u okviru 5. kola Lige Evrope, jer je posle njegovog šuta defanzivac gostiju Bernard Di'Šon skrenuo loptu u svoju mrežu.

Igrao se 62. minutu kada je Rukavina probio po desnoj strani, a nedugo posle gola je zasvirao i violinu na terenu.

Astana je samo sedam minuta ranije (55. minut) uspela da izjednači rezultat preko Šomka koji je praktično naplatio promašaj mladog Tahita Čonga sa druge strane.

Napadač Junajteda je sa pet metara prebacio preko gola, iako je mreža bila prazna. Nema sumnje da će ovaj promašaj ući u uži izbor najvećih promašaja u sezoni.

Đavoli su u Kazahstan došli sa klincima, a jedan od onih koji su imali zavidno iskustvo bio je Džesi Lingard koji je, kako kapiten, doneo prednost Junajtedu u 10. minutu.

Junajted je ostao na 10 bodova, ali je prošao dalje bez obzira na rezultat meča AZ - Partizan, kao i utakmice 6. kola.