≫

Ljajić u 92. doneo pobedu Bešiktašu, Ajntraht tukao Arsenal, Jang Bojs za 3 minuta bez nokaut faze!

Pogledajte sve rezultate i strelce Lige Evrope

• 2
Adem Ljajić Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Bešiktaša upisali su svoju prvu pobedu u Ligi Evrope ove sezone, a sve zahvaljujući Ademu Ljajiću koji je protiv Slovana iz Bratislave postigao pobedonosni gol u 92. minutu - 2:1!

Ljajić je bio strelac sa bele tačke, zaradio je žuti karton zbog radovanja, a vredi pomenuti da je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Gosti su poveli preko Daniela u 35. minutu, a na 1:1 je izjednačio Roko u 75. minutu.  Bešiktaš sada ima tri, a Slovan četiri boda. Braga i Vulverhempton idu dalje iz ove grupe, posle 3:3 u Portugaliji.

Jang Bojs je za samo tri minuta ostao bez nokaut faze! Vodili su protiv Porta sa 1:0 golom Fasnata u 6. minutu, ali su u 76. i 79. popustilis a koncentracijom.

Abubakar je bio dvostruki strelac, oba puta je asistent bio Marega. Ova dva tima sada imaju po sedma bodova, Rendžers ima osam, a Fejenord pet. Bojsi u poslednjem kolu gostuju Rendžersu, Porto čeka Fejenord.

Roma je ubedljivo slavila protiv Bašakšehira sa 3:0 i sada imaju bod više od pomenutog rivala pred oslednje kolo. Menhengladbah ima osam, a VAK četiri.

Ajntraht iz Frankfurta je uspeo da preokrene rezultat protiv Arsenala i dođe nadomak plasmana u nokaut fazu - 2:1.

Vodio je Arsenal sa 1:0 na poluvremenu golom Obamejnaga u 45. minutu, ali je Japanac kamada u 55. i 64. šokirao Emirejts.

Filip Kostić je igrao od 1. minuta, Mijat Gaćinović je ušao pre izjednačujućeg gola, dok je Dejan Joveljić presedeo na klupi.

APOEL je slavios a 2:0 protiv Duderlanža, a strelac prvog gola bio je Uroš matić sa bele tačke.

Srbin je stigao i da asistira Verksu u 43. minutu, a vredi pomenuti da je svih 90 na terenu proveo Vujadin Savić.