Golčina De Brujnea nedovoljna Građanima za Njukasl: Liverpul sve više beži Sitiju u borbi za titulu!

Redsi imaju priliku da "pobegnu" na 11 bodova prednosti

• 0
FK Mančester Siti Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester Sitija nisu uspeli da pobede Njukasl na gostovanju u 14. kolu Premijer lige Engleske, pošto su i pored vođstva od 2:1, primili gol na kraju susreta.

Fudbaleri Njukasla uspeli su da osvoje bod protiv apsolutnog favorita na "Sent Džejms Parku", iako od samog početka nije delovalo da će se situacija na terenu tkao odvijati.

Tako je u 22. minutu Sterling zatresao mrežu za početno vođstvo gostiju.

Ipak, samo 3 minuta kasnijeAlmiron namešta loptu za Viljemsa koji uvodi meč u egal.

Siti je do kraja poluvremena napadao i bio bolj irival na terenu, ali su se domaći fudbaleri uspešno branili. Ipak, u nastavku je De Brujne u 82. minutu postigao odličan pogodak kada je sa nekih 20 metara šutirao, a lopta se od prečke odbila u gol.

Do kraja, delovalo je da se trka za titulu u Engleskoj nastavlja sa nova tri boda Građana, ali je Šelvi postigao gol i još jednom izjednačio rezultat.

Ovo je veliki "kiks" i udarac za Siti u borbi za titulu, Liverpul ima priliku da im pobegne na 11 bodova.