Sergej golom "srušio" Juventus: Ronaldo u neverici gledao šta se dešava!

Fantastičan rezultat za Lacijale

• 13
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Lacija iznenadili su šampiona Italije, ekipu Juventusa sa 3:1 u meču 15. kola italijanske Serije A, a među strelcima se našao i srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Lacio je na svom stadionu u Rimu do pobede stigao preokretom, jer je Juve poveo u 25. minutu pogotkom Kristijana Ronalda. Portugalac je utrčao u peterac i ispratio akciju i centaršut Betankura, pa mu nije bilo teško da zatrese mrežu zicerom.

Domaćin poravnava rezultat u nadoknadi prvog dela igre. Luis Alberto je driblao na levom krilu, podigao loptu za Luiza Felipea koji je glavom izjednačio na 1:1.

Rimljani su poveli u 74. minutu preko Sergeja Milinković-Savića koji je odličnim tajmingom procenio ubacivanje Luisa Alberta iz dubine.

Treba napomenuti da je pet minuta ranije Juventusu isključen Huan Kvadrado koji je dobio crveni karton zbog oštrog starta.

Prihvatio je pas jednim potezom pored Matijsa De Lihta i odmah iz druge šutirao i savladao Bufona sa šest, sedam metara udaljenosti.

Pet minuta kasnije Ćiro Imobile promašuje penal, ali to nije bilo sve od Lacija. Kaisedo u petom minutu nadoknade postavlja konačan rezultat kada je usred pritiska Juventusa istrčao kontru i u situaciji jedan na jedan savladao Vojčeha Ščešnjeg po treći put.

Kristijano Ronaldo do kraja meča nije mogao da veruje šta se dešava njegovom timu koji je sada drugi u Seriji A sa 36 bodova, dok je Lacio sa 33 boda prišao šampionu i dospeo na treće mesto.