Flamengo posle preokreta "čekira" finale Svetskog klupskog prvenstva

Drugog finalistu će dati duel Liverpula i Montereja

• 1
Leo Duarte Foto: Guliver/Filipe Farinha/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Flamenga savladali su Al-Hilal sa 3:1 i plasirali se u finale FIFA Svetskog klupskog prvenstva.

Zanimljivo, prvi gol na meču postigli su igrači Al Hilala u 18. minutu preko Al Davsarija. Do kraja poluvremena nije bilo više golova, da bi u 49. minutu De Araskaeta izjednačio. Ipak, sam kraj meča pripala je brazilskom timu koji je u 78. minutu došao do preokreta preko Enrikea, da bi samo 4 minutu kasnije Albulahi postigao autogol i tako stavio tačku na ovaj susrete.

Da podsetimo, Liverpul u sredu od 18.30 igra polufinalni duel sa Monterejem, i ukoliko slavi u velikom finalu će se sastati sa Falamengom.