• 0

Holandsko čudo od deteta (18) ponovo spasilo Bajern u finišu, Lajpcig jesenji prvak!

Bavarci u 85. i 89. minutu ''slomili'' Volfsburg * Lajpcig takođe furiozan u poslednjih 10 minuta

• 0

Džošua Cirkzi je ponovo junak Bajerna! Mladi 18-godišnji holandski napadač najzaslužniji je za troijumf aktuelnog šampiona Nemačke protiv Volfsburga u okviru 17. kola Bundes lige!

Cirkzi je ušao u igru u 83. minutu, pri rezultatu 0:0, a samo dva minuta kasnije ''probio'' je bedem Vukova koje je u 89. dokrajčio Serž Gnabri na asistenciju Roberta Levandovskog.

Cirkziju je ovo drugi gol u dresu Bajerna, a prethodno je bio strelac u 90. minutu protiv Frajburga. I to pri rezultatu 1:1, da bi meč završen rezultatom 3:1.

Bajern je tako zadržao vodeći korak za Lajpcigom koji je slavio protiv Augzburga rezultatom 3:1.

I Bikovi su u finišu morali da traže trijumf! Gubili su sa 1:0 na poluvremenu, zatim izjednačili preko Lajmera u 68. minutu,. a onda su Šik u 80. i Poulsen u 89. dokrajčili goste. Taman za titulu jesenjeg šampiona.

Leverkuzen je golom Alarija u 93. minutu ostao u trci za vodećim timovima, dok je i Šalke u finišu izvukao bod protiv Frajburga (2:2).