• 0

Siti srušio Lester u derbiju vrha tabele Premijer lige

Građani se pobedom primakli na bod zaostatka za "lisicama"

• 0

Fudbaleri Mančester Sitija slavili su u derbiju 18. kola Premijer lige protiv Lestera 3:1 čime su im se primakli na bod zaostatka na tabeli. Lester je drugi sa 39, a Siti treći sa 38 bodova.

Zanimljivo je da su "lisice" povele na Etihadu i to golom Džeremi Vardija u 22. minutu. To nije pokolebalo "građane" koji su nastavili da napadaju i da igraju još sigurnije, kao da su se tek tada oslobodili pritiska favorita.

Izjednačenje je doneo Marez, koji je posle kornera i odbitka iskoristio asistenciju Mendija i sjajnim solo prodorom prešao odbranu Lestera i pogodio za 1:1.

Preokret domaćem timu doneo je Gundoan u 43. minutu, kada je bio precizan sa bele tačke.

Za 3:1 pogodio je Gabrijel Žesus u 69. minutu, a u listu asistenata upisao se Kevin de Brujne.