≫

Još jedna milimetarska VAR odluka u Engleskoj: Gol poništen zbog pola lakta u ofsajdu!

Brajton, uprkos poništenom golu, savladao Bornmut 2:0

• 6
brighton bournemouth Foto: Tanjug/AP, Twitter@FansAgainstVAR_

Var je ponovo "radio" na utakmici engleske Premijer lige, izuzetno važnoj za Brajton i Bornmut u njihovoj borbi za beg iz donjeg dela tabele, a pobedu je odneo domaći tim 2:0, uz jednu gotovo milimetarsku intervenciju video nadzora, još jednu takvu na Ostrvu.

Sporan je bio gol kojim je Brajton, tada je izgledalo, poveo 2:0.

Den Burn je bio strelac, gol je već proslavio, ali lopta nije krenula sa centra, jer je video korekcijom ustanovljeno, uz materijalni dokaz, da je Burn za deo lakta, rekli bismo, prekoračio u ofsajd u trenutku kada mu je saigrač poslao centaršut.

Pogledajte i ovu situaciju, još jednu koja je izazvala brojne polemike među navijačima.

Ipak, poništen gol nije pokolebao danas vrlo energični i razigrani tim Brajtona, koji je u drugo poluvreme preneo vođstvo koje je doneo Iranac Alireza Jahabakš još u 3. minutu.

Vrlo motivisani su bili igrači domaćeg tima nakon četiri kola bez pobede (dva poslednja poraza), delovali su superiornije od rivala, a naplata i tačka na zaslužen trijumf stigla je u 79. minutu preko Australijanca Erona Muja.