"Kapokanonijere" Ćiro vuče moćni Lacio, Baloteli se teši nesvakidašnjim ostvarenjem!

Breša povela, Rimljani u 91. minutu uzeli tri boda

• 1
mario baloteli Foto: Tanjug/Ap

Borba za titulu u Seriji A nastavlja se utroje, pošto je Lacio, nakon osme uzastopne pobede, prišao Interu i Juventusu na samo tri boda. Tim Simonea Inzagija bio je uspešan i na gostovanju Breši, savladao domaći sastav 2:1, uz dva gola nezaustavljivog Ćira Imobilea!

Prvi strelac lige je prelomio utakmicu pogocima u 42. iz penala, potom i u 91. na asistenciju Kaiseda, za muk na "Rigamontiju".

Imobile je trenutni "Kapokanonijere" Serije A sa 19 golova, ima čak sedam više od drugoplasiranog na listi strelaca Romelua Lukakua iz Intera.

Pamtiće ovaj meč i Mario Baloteli, istina više od njega pedantni hroničari zbog činjenice da je napadač Breše bio strelac prvog gola u novoj dekadi, baš kao što je bio i na početku 2010. godine!

Valja reći da je domaći tim od 41. minuta igrao bez isključenog Kistane, drugi žuti karton dobio je zbog povlačenja Kaiseda u kaznenom prostoru, pa je završio meč, a Imobile poravnao sa bele tačke.

Na kraju, sjajni Ćiro bio je dovoljno snažaljiv u šesnaestercu i u 91. minutu, sačekao loptu i precizno je poslao u mrežu, za mat Breše.

ćiro imobile Foto: Tanjug/Ap