Lukaku dominirao u derbiju sa Napolijem: Belgijanac golovima drži Inter na vrhu Serije A!

Veoma bitna pobeda za tim iz Milana

• 2
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Intera pobedili su Napoli u 18. kolu italijanske Serije A sa 3:1 i gol razlikom drže čelo tabele u odnosu na torinski Juventus!

Inter i Juve su izjednačeni po broju bodova na vrhu, ali Neroazuri imaju bolju gol-razliku koju su potvrdili na San Paolu u Napulju.

A svoju odličnu formu je potvrdio i Romelu Lukaku koji je sa dva gola pomogao svom timu da pobedi.

Belgijanac je prvi gol dao u 14. minutu kada je sam povukao napad, izveo "biciklicu" kako bi napravio sebi više prostora za šut levicom i onda je od stative poslao loptu u mrežu za 1:0.

Samo devet minuta kasnije bilo je 2:0 i strelac je bio isti, ali uz obilatu pomoć golmana domaćih Aleksa Mereta. Lukaku je od Marcela Brozovića dobio loptu levo, krenuo je napred i šutirao iskosa.

Oštar i nizak udarac, ali i katastrofalna odbrana Italijana, kome je lopta prošla ispod ruku i kroz noge.

Napoli je u 39. minutu prepolovio prednost protivnika. Hoze Kaljehon je dobio "balon" kod desne stative, spustio je iz prve u sredinu, gde je na samo četiri metra od gola bio Arkadijuš Milik.

Milik se našao tačno između Škrinjara i De Fraja pa je neometan mogao da sprovede loptu u mrežu za 2:1.

Sve dileme u vezi sa pobednikom otklonio je Lautaro Martinez u 62. minutu. Matijas Vesino je sa krila iz dubine poslao loptu u peterac, tamo je bio Kostas Manolas, koji je uklizao da bi presekao akciju Intera.

Umesto toga, samo je ostavio loptu na nozi Martinezu koji je iskoristio poklon i zapucao je u mrežu i postavio konačan rezultat.

Inter trenutno na čelu tabele Serije A ima 45 bodova, koliko ima i Juventus, s tim što crno-plavi imaju 39 datih i 15 primljenih golova, a Juventus ima 35 datih i 17 primljenih.

Napoli je na osmom mestu Serije A sa 24 boda iz 18 odigranih utakmica. Da podsetimo, u meču odigranom pre ovog, ekipa Udinezea je pobedila Leće golom Rodriga De Pola u 88. minutu meča.