Jeziv start Obamejanga: Gabonac umalo slomio nogu igraču Kristal Palasa

Arsenal nije uspeo da dođe do pobede na gostovanju

• 0
Pjer Emerik Obamejang Printscrin: Twitter/@zwoddeytb

Fudbaleri Arsenala odigrali su nerešeno, 1:1, sa Kristal Palasom u meču 22. kola Premijer lige koji je obeležio Pjer Emerik Obamejang pogotkom, ali i faulom zbog kojeg je dobio crveni karton.

Naime, od samog starta, viđen je prilično ujednačen meč, a do prvog gola prve su došle popularne Tobdžije preko napadača iz Gabona koji je iskoristio asistenciju Lakazeta i zatresao mrežu rivala.

U drugom delu, usledilo je izjednačenje u 54. minutu kada je Aju savladao Lenoa. U nastavku, Arsenal ostaje sa igračem manje jer je Obamejang neoprezno startovao na Maksa Mejera i dobio direktan crveni karton.

Do kraja, rezultat je ostao nepromenjen, iako je Arsenal imao još dve izgledne prilike za gol.  Na ovom meču nije nastupio Luka Milojević jer odrađuje kaznu zbog crvenog kartona.