Dva VAR-a u šest minuta za totalni haos na meču Totenhem - Siti: Murinjov smeh sve govori...

Ponovo se digla bura zbog zakasnele video presude

• 2
Murinjo Foto: Tanjug/AP, twitter/footballdaily

Više nego burno je bilo u finišu poluvremena derbija 25. kola Premijer lige Totenhem - Mančester Siti, i opet se jedna bezazalena situacija zakomplikovala zbog upotrebe VAR tehnologije.

Naime, u 36. minutu, pri rezultatu 0:0, Orije je srušio Aguera u kaznenom prostoru, sudija Majk Din se nije oglašavao, ali jeste dve minuta kasnije - upravo zbog kontakta defanzivca pevaca i napadača Sitija.

Pokazao je na penal, nakon što mu je iz VAR sobe sugerisano da je prekršaj bio za kazneni udarac.

Bio je to tek početak potpuno haotičnih scena na "Vajt Hart Kejnu"!

Penal je izveo Gindogan, Loris mu je odbranio šut, a onda krenuo u juriš na loptu na koju je išao i Sterling - i oponovo je došlo do kontakta!

Opet je reagovao VAR, delovalo je da je Sterling prvi stigao i da ga je Loris dokačio, mirisalo je na još jedan penal međutim, posle vaganja, odluka je išla u korist Pevaca.

Dok se čakala druga VAR presuda došlo je i do koškanja pred golom Totenhema, Sterling se našao na udaru rivala, mnogo nervoze je bilo u tom trenutku.

Ovo je sruga situacija psole koje je video snimak morao da presudi. Prosudite sami da li je Loris nepropisno zaustavio Sterlinga.

Kamera je u momentu kada se čekal odluka za prvu situaciju bila na Murinju čiji ironični smeh "od uva do uva" najbolje svedoči o tome šta misli o načinu upotrebe VAR tehnologije.

Hronologija haotičnih šest minuta meča Totenhem - Siti

36. minut - Orijer ruši Aguera

38. minut - VAR sugeriše sudiji Dinu da je bio penal

40. minut - Gindogan promašuje penal

41. minut - VAR pregleda kontakt Lorisa i Sterlinga

42. minut - VAR presuđuje nda nije bilo elemenata za novi jedanaesteracza goste