≫

Milenković i Viola nemoćni pred mašinom iz Bergama, "La Dea" pobedila u Firenci posle 27 godina!

Čak 61 gol ove sezone postigli su igrači Đampjera Gasperinija, 18 više do lidera Juventusa

• 2
fiorentina atalanta Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Atalante igraju fantastičan fudbal, mnogi kažu i najlepši, najofanzivniji u Seriji A, a to je na "svojoj koži" osetila i Fiorentina koja je vodila, pa pretrpela prvi poraz od ekipe iz Bergama na svom terenu još od 1993. godine - 1:2!

Rezultat na "Artemio Frankiju" u korist gostiju okrenuli su Zapata u 49. i Malinovski u 72. minutu, nakon što je Kijeza u 32. minutu doneo prednost sastavu iz Toskane.

- Bili smo u zaostatku, propustili nekoliko šansi preko Pašalića, ali za 90 minuta mislim da smo uradili više i da smo više zaslužili pobedu. Golove koje smo postigli pokazuju koliko smo kvalitetni, verovali smo da možemo da dobijemo utakmicu, a uspeli smo i da poništimo svaki pokušaj njihovog kontranapada - rekao je posle utakmice kreator najbolje generacije Atalante poslednjih decenija Gasperini.

I baš kao što je rekao Gasperini, Atalanta je pokazala više, to i naplatila iako je prvo poluvreme napadački zatajila za razliku od Fiorentine kojoj je Kijeza dao nadu.

I tada je, ipak, mnogima bilo jasno da će se Fiorentina suočiti sa uraganom u nastavku, jer ono što Atalanta može, ne može nijedan tim u Seriji A.

duvan zapata Duvan Zapata slavi gol kojim je izjednačio na 1:1 u Firenci Foto: Tanjug/Ap

Pričamo o ekipi koja je postigla čak 18 golova više od neprikosnovenog šampiona i lidera Juventusa. Dovoljno!

Elem, Zapata je u nastavku anuliroa minus posle uigrane i tako tipičene akvije gostiju, koji su razmenili nekoliko pasova pre nego što je stigla egzekucija u režiji Kolumbijca.

Gasperini je u 64. minutu napravio ključan potez za pobedu: izveo je Pašalića, uveo Ukrajinca Malinovskog, a ovaj je koji minut kasnije osapeo "praćku" sa dvadesetak metara u "malu mrežu" Dragovskog.

Bio je to momenat koji je prepolovio borbeni moral igrača Fiorentine, u čijim su redovima igrali Nikola Milenković kao starter i Dušan Vlahović, koji je dobio šansu na startu drugog poluvremena.