≫

Hetafe deklasirao Valensiju, a 37-godišnjak namagarčio celu odbranu Slepih miševa!

Odbrana Valensije bi mogla da se zapita određenim reakcijama

• 0
Molina dribla celu odbranu Valensije, Foto: Printscreen Youtube

Fudbaleri Valensije poraženi su od Hetafea sa 3:0 u meču 23. kola španske Primere.

Trećeplasirani tim španskog prvenstva je bio veoma ubedljiv protiv Slepih miševa koji se bore za Ligu šampiona i kaskaju dva boda za Seviljom na četvrtom mestu.

Prvi gol za domaćina na stadionu Alfonso Perez postigao je Horhe Molina u 58. minutu. Haime Mata je pucao sa desne strane iskosa, golman Valensije Haume Domenek je odbranio, ali je spretan bio Molina.

Prišao je munjevito i iz trka prebacio Domeneka za 1:0. I tek onda je usledio šou. Priredio ga je opet Molina u 67. minutu kada je u polukontri namagarčio čak četvoricu igrača Valensije i dao im gol!

Gabrijel, Muktar Dijahabi i Džofri Kondogbija su bili pored veterana rođenog aprila 1982. godine, ali njemu to nije smetalo da pored njih sačuva loptu, pa onda ih pošalje po burek i na kraju potpuno ponizi golom.

To nije bilo sve. Molinu je u 80. minutu zamenio sveži Anhel i samo sedam minuta mu je bilo dovoljno da i on natera Gabrijela i Dijahabija da ga "sanjaju".

Francuski defanzivac je u prvo u duelu sa Anhelom ostao da se buni zašto nije dobio faul, dok je Anhel otrčao napred i onda fintirao Gabrijela pre nego što je asistirao Mati za treći gol i pobedu.

Hetafe je ovom pobedom osvojio svoj 42. bod i pobegao je Sevilji tri boda na trećem mestu. Valensija je ostala na 37 bodova i peta je u ligi.