Imobile danas nije pogodio, ali je Lacio slavio: Panter Kaisedo drži Rimljane u trci za Skudeto!

Nebeskoplavi minimalno pobedili Parmu pogotkom Ekvadorca

• 0
Felipe Kaisedo Foto: Printscreen

Lacio je iskoristio kiks Juventusa u Veroni i trijumfom na gostovanju u Parmi od 1:0 prišao Staroj dami na vrhu Serije A na samo bodrazlike.

Za minimalni trijumf Nebeskoplavih pobrinuo se Ekvadorac Felipe Kaisedo koji je matirao domaćeg golmana u 41. minutu.

Snalažljivi Panter je osmim pogotkom u sezoni doneo ekipi Simonea Inzagija vredan trijumf u meču u kojem nije viđen preterano lep fudbal i u kojem je Lacio igrao koliko mu je bilo potrebno da upiše novi trijumf.

Žaliće u Parmi zbog promašaja Kurtića u devetom minutu, Kaprarija u 56. i Sprokatija u 89. ali se mora reći da je u nekoliiko navrata sjajno inervenisao i golman gostiju Tomas Strakoša.

Zvuči neverovatno, ali najbolji strelac Serije A Ćiro Imobile (25 golova) se danas nije upisao u strelce na drugoj strani. On je imao izglednu šansu u 72. minutu, ali nije uspeo da matira domaćeg golmana.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić nije igrao na ovom meču zbog suspenzije.